Keskin Dilimli Pasta İçin İpuçları

Aşağıda vereceğim yöntemleri uygulayabilmeniz için gereken pasta malzemelerini,pasta malzemeleri temin eden her yerden satın alabilirsiniz.

Gereken pasta malzemeleri

  • Ayarlanabilir çember kalıp

  • Pasta kesme teli

  • Pasta altlığı


1. Pasta kesme teli ile kekinizi 3’e bölün.

2. Pasta tabağınızın üzerine,pasta altlığını yerleştirin.

3. Kekimizin en alttaki katını pasta altlığının ortasına yerleştirin.

4. Mutlaka ayarlanabilir olmak üzere,kalıbı tek kat koyduğunuz kekin(en alttaki parça) etrafına yerleştirin ve kelepçelerinden yanlarda boşluk kalmayacak şekilde hafifçe sıkın.

5. Kremanın yarısını boşaltın ve kestiğiniz keklerden en üstte olan kısmı buraya yerleştirin.Ortadaki şişkinliği elinizle düzeltin.

6. Kremanın diğer yarısından 2 yemek kaşığı kadar ayırarak geri kalan kısmı tekrar buraya boşaltın.

7. Ayırdığımız kremayı da en üst kısma boşluk kalmayacakşekilde sürün .

8. Kelepçeli kalıpla birlikte dondurucuya kaldırın.

9. En az 6-7 saat sonra dondurucudan alın ve 10 dk oda sıcaklığında bekletin.Kalıp kenarlarından açılmaya başlayacak fakat siz de sivri uçlu bir bıçak yardımıyla dikkatlice kalıp ile bağı koparın.

10. Öyleyse artık önümüzde taş gibi bir pasta duruyor.Büyük bir bıçak yardımıyla,hafif ıslatıp,önce dörde böleceksiniz.Fakat her birkesim işleminden sonra bıçağınızı temizleyin ki bıçağa bulaşan kremalar pastanızın görüntüsünü bozmasın.Dörde bölünen dilimleri de toplam 8dilim olacak şekilde 2’ye bölün.Bu pastayı 10 dilim olarak da kesebilirsiniz ama,pastanın hakkını vermek,damakta iz bırakabilmek için 8 dilimden oluşmalıdır.Tabii kalıbınız 22 cm çapında ise..

11. Pasta dilimleri oda sıcaklığında yarım saat durduğunda yenilebilir hale gelir.Geri kalanını tüketecekseniz buzdolabına,değilse tekrar dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.